Najdziwniejsze szkoły świata




Witaj! Dziś chciałam pokazać wam szkoły w innych krajach. Szkoła na łódce czy szkoła z najwykwintniejszymi potrawami to tylko niektóre z niesamowitych miejsc na całym świecie. Jeśli chcesz się o tym dowiedzieć, to czytaj dalej!


1. Szkoła w jaskini.

W Chinach między 1984 a 2011 rokiem działała szkoła w jaskini. Do tej szkoły chodziło 186 dzieci z 13 wiosek. Mieściła się w górach Guizhou.
Niektóre dzieci, aby dotrzeć do szkoły, musiały pokonać aż sześciogodzinną podróż. W 2011 roku szkoła została zamknięta, ponieważ rząd uznał, że Chińczycy nie są jaskiniowcami a takie warunki do nauki są karygodne.

2. Islandzka szkoła elfów.


W 1991 roku w Reykjaviku powstała szkoła elfów o nazwie Alfaskolinn. Zajęcia odbywają się w każdy piątek i trwają 3-4 godziny. Na tą chwilę dyplom ukończenia szkoły otrzymało 9 tys. ludzi.
Uczniowie dowiadują się jak wyglądają i jak się zachowują elfy i inne magiczne stworzenia. Zgłębiają także wiedzę na temat kultury islandzkiej. Studenci mają też lekcje w terenie.

3. Szkoła Świętego Mikołaja.


W Princeton w USA znajduje się Szkoła Świętego Mikołaja. Szkoła została założona w 1937 roku. Do tego miejsca chodzą osoby które szanują historię i chcą być jak biskup z IV wieku . Uczą się też jak wchodzić w interakcje z reniferami i tryb życia roznosiciela prezentów.
Nie wiem jak wy ale ja chciałabym chodzić do takiej szkoły.

4. Szkoła dla syren.


W 2012 Anamie Saenz z Normethą Preglo otworzyły szkołę dla syren. Studenci uczą się, jak założyć ogon i pływać w nich tak jak syreny. Lekcje są w jeziorach, rzekach i morzach. Może was to zaskoczyć, ale nie tylko dziewczyny są chętne przychodzić na zajęcia. Szkoła jest świetnym pomysłem dla osób żądnych przygód i wyzwań.

5. Indyjska Szkoła w pociągu.

Indejit Khurana ilekroć razy podróżował w pociągu, widział dzieci które chodzą po pociągu prosząc o pieniądze czy jedzenie. Wtedy Indejit Khurana postanowił im pomóc. Postanowił stworzyć naukę w pociągu. Obecnie jest w to włączone ok. 4 tysięcy dzieci. Mężczyzna także we współpracy z organizacjami rządowymi dostarcza dzieciom leki i żywność.

6. Szkoły na łódkach.

Bangladesz bardzo często zalewają powodzie.
Przez to obywatele nie mają godziwych warunków do życia. Postanowiono temu zaradzić. Zrobiono szkoły na wodzie. Na tą chwilę w Bangladeszu funkcjonuje około 100 takich pływających placówek. Każda z nich korzysta z energii słonecznej. Każda z tych szkół posiada bibliotekę i dostępny internet. Od 2002 roku z nauki na łodzi skorzystało już ok. 70 tys. dzieci.

Komentarze

Popularne posty